Bjoornehundch
Rasa psa vyšlechtěného severskými barbary primárně jako válečný pes, ale hodí se také jako pastevecké plemeno pro ochranu stád, nebo jako hraničářský pes. Není moc dobrý stopař. Obecně není mimo sever příliš oblíbený pro svou svéhlavou povahu a nechuť k absolutní poslušnosti. Jeho povaha je vcelku svéhlavá – pokud s příkazem svého pána nesouhlasí, dá to najevo, nebo se rovnou rozhodné danou situaci řešit po svém. Při putování přírodou se někdy sebere a na pár minut – hodin – výjimečně pak dnů – zmizí. Povětšinou si svou potravu zvládne ulovit sám, přičemž preferuje drobné savce, ale nepohrdne ani zatoulaným ptákem, nebo tučnou rybou.
Fena povětšinou vrhá jediné štěně, více než jedno štěně je vzácnost a vrh o počtu tří štěňat se obecně považuje za nedobré znamení. Každé štěně hned po svém narození obdrží kovový náramek, který je k němu připevněný, aby došlo k jejich duševnímu propojení. Když štěně doroste do věku, kdy začíná jeho výcvik, dostane přiděleného svého pána, který pak náramek nosí u sebe. Když se pán dotkne náramku, odešle pokyn svému bjoornhunchovi také na duchovní úrovni. Pokud se bjoornhundch zrovna někde toulá a pán jej potřebuje přivolat, použije k tomu právě tento náramek.
Bjoornhundové jsou od mala cvičení jako váleční stratégové. Jsou k válečné strategii cvičení po celé generace už stovky let a mají ji zarytou hluboko pod kůží. Bjoornhundch kromě klasického útoku tlamou ovládá několik válečných triků:
Odvedení pozornosti: bjoornhundch vyrazí proti nepříteli za hlasitého štěkotu s vyceněnými zuby. Při tomto útoku se promění v krvelačnou bestií. Pokud se mu podaří upoutat pozornost svého cíle, útok většinou nedokoná – zastaví se a bude dál předstírat útoky a bude odpoutávat pozornost cíle tak, aby jeho pán mohl na cíl útočit s výhodou.
Odvedení pozornosti je past na moudrost. Pokud se podaří odvedení pozornosti, postava se bude otáčet za bjoornhudem a nevědomky tak může bjoornhundovu pánu nastavit záda a poskytnout mu tak při útoku výhodu.
Předstíraný výpad: Při odvádění pozornosti umí bjoornhund útočit na svůj cíl sérií předstíraných útoků při kterých skáče, cení zuby a hlasitě vrčí a štěká. Při tomto tanečku někdy přiskočí k cíli natolik, že ten se jej pokusí zbraní zasáhnout.
Předstíraný výpad je past na obratnost. Pokud v hodu na obratnost uspěje, může na bjoornhunda zaútočit. Pokud neuspěje, útok mu nevyjde a ztrácí svou bojovou akci.
Povalení: Oblíbeným útokem bjoornhunda je útok zezadu, kdy jen přiskočí k cíli a vrazí do něj celou svou hmotností – pokusí se ho podrazit, nebo povalit. V některých případech se zakousne do pláště, opasku, nebo pochvy a začne s cílem škubat dozadu, aby jej povalil tímto způsobem.
Povalení je past na sílu, pokud se bjoornhundch snaží na cíl naskočit, nebo na obratnost, pokud se mu pokusí podrazit nohy. Povalená postava se stává ležící.
Stržení: Pokud bjoornhundch na cíl zaútočí s cílem ho poranit, bude útočit skoro vždy na nohy, nebo ruce, přičemž si cíleně vybírá ruku, která drží zbraň. Pokud je útok úspěšný, vždy se bude snažit za zachycenou končetinu tahat a cíl svého útoku povalit.
Stržení se dá použít pouze pokud bjoornhundch zaútočil svým obyčejným útokem tlamou a byl úspěšný. Stržení je pastí na sílu. Stržená postava se stává ležící a při stržení je navíc zraněna za k6 životů.
0 komentářů